نکات نگهداری تابلو فرش

نکات نگهداری و شستشوی تابلو فرش

تابلو فرش یکی از زیباترین وسایل برای دکوراسیون منزل میباشد.
هنگام نصب تابلو فرش در منزل یا محل مورد نظر به نکات زیر دقت نمایید :
تابلو فرش را جایی نصب کنید که از درب ورودی پیدا باشد .
سعی کنید تابلو فرش را در کنار پرده یا نزدیک به پنجره و رو به آفتاب نصب نکنید .

تا جایی که امکان دارد از لامپ های نمایشگاهی برای نور پردازی تابلو فرش استفاده نمایید تا زیبایی تابلو فرش چند برابر گردد .
تابلو فرش چهره بدون قاب زیبا تر میباشد .
یهتر است تابلو فرش را رو به روی مبلمان منزل یا محل مورد نظر قرار دهید .
برای نور پردازی تابلو فرش ترکیبی از رنگهای زرد و قرمز زیبایی خاصی را به آن میبخشد .
اگر از نور پردازی خاصی استفاده نکردید تابلو فرش را در زیر مهتابی یا نزدیک به لوستر و لامپ های روشنایی منزل نصب نمایید  تا  نور به تابلو فرش برسد .
تابلوفرش‌ را نباید به صورت مستقیم روی دیوارهای گچی یا آهکی آویخت.
همچنین نباید میخ را روی آنها کوبید. زیرا بافت فرش سوراخ می‌شود و در صورت زنگ زدن میخ، لکه بد رنگی برای همیشه روی آن باقی می‌ماند.
تابلوفرش‌ها را لوله و تا نکنید تا زیبایی‌شان را در حالی که روی دیوار قرار دارند به رخ بکشند.
از پودر یا قرص نفتالین برای جلوگیری از بیدزدگی انواع تابلوفرش می‌توانید استفاده کنید.
تابلو فرش را در معرض رطوبت شدید مانند مسیر مستقیم کولر آبی قرار ندهید چون با این کار شرایط پوسیدگی آن را زودتر فراهم می‌آورید.
شست و شوی تابلو فرش
به صورت کلی تابلوفرش ‌ها نیاز به شست و شو ندارند. اگر به هر دلیلی تابلوفرشتان کثیف شده، از مراکز قالی‌شویی که در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند کمک بگیرید. اما اگر مایلید خودتان این کار را انجام دهید اول تابلو را از قابش جدا کنید. سپس روی تابلوفرش را با جاروبرقی که دهانه‌اش تمیز است جارو بزنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود. بعد مقداری شامپو فرش را در آب سرد حل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ روی سطح ان بکشید. برای خشک شدن، باید تابلو فرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم پهن کرد تا رطوبت آن تبخیر شود. این کار اجازه نمی‌دهد رنگ‌های آن در همدیگر ادغام شوند. هرگز تابلوفرش را روی طناب پهن نکنید، چون ممکن است کش بیاید و از ریخت بیافتد. پهن کردن تابلوفرش زیر آفتاب هم مناسب نیست و اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، آن را پشت و رو زیر آفتاب قرار دهید. برای گردگیری روزانه تابلوفرش، بهترین روش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مقالات فرش